Levo Žiriakovo fotografijų paroda „1993-2012. Vilnius“

Pradžia: 2012-09-06 10:00
Pabaiga: 2012-09-22 19:00
Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžioji g. 19)
Vilnius

Pagrindinė L. Žiriakovo kūrybos tema yra miestas. Iš visų miestų jam svarbiausias ir artimiausis yra Vilnius. Kaip nurodo pavadinimas eksponuojami darbai sukurti nuo 1993 iki 2012 metų. Autorius nesiekė tiksliai ir nuosekliai dokumentuoti konkrečių vietų pasikeitimų, bet permainos, kurių nepastebime kasdieniame gyvenime, atsiskleidžia, kai galime pažvelgti į įprastus dalykus ar vietas per laiko atstumą. Čia išryškėja ne tik miesto kaita, bet ir paties fotografo pasikeitimas. „Dialogas su miestu, man yra lyg nuotykis – niekad nežinau kaip šį kartą jį matysu“ – teigia L.Žiriakovas. Šios fotografijos yra tarsi emocinių būsenų atspaudai peizaže.

Autoriui yra svarbus ne tik tam tikro momento ar motyvo užfiksavimas, bet ir fizinio atspaudo gamyba, jo daiktiškumas ir medžiagiškumas. Nuotraukos sukurtos sidabro fotografijos būdu. Ši technika plačiai publikai žinoma kaip „juodai-balta“ fotografija, pasižymi ypatingu vaizdo plastiškumu, kuris skriasi ir nuo poligrafinės spaudos ir nuo kompiuterio ekrano.

Levas Žiriakovas gimė 1974 metais Vilniuje. Mokėsi Lietuvos Muzikos Akademijoje, operatoriaus specialybės, po to studijavo magistrantūroje Vilniaus Dailės Akademijoje, fotografijos ir medijų katedroje. Autorius yra dalyvavęs parodose Lietuvoje ir užsienyje. Tai ketvirtoji Levo Žiriakovo personalinė paroda Vilniuje. Jo darbai yra publikuoti Lietuvos fotografijos metraštyje ir periodiniuose lediniuose.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.