Galerija VARTAI. Ketvirtadienio peržiūra. Rosanda Sorakaitė (tapyba)

Pradžia: 2012-09-13 18:00
Pabaiga: 2012-09-19 19:00
Vilniaus g. 39
Vilnius
Rugsėjo 13 d. 18 val. kviečiame į pirmąją rudens sezono galerijos VARTAI peržiūrą. Jos metu bus pristatytas jauniausios kartos tapytojos Rosandos Sorakaitės (g. 1988) tapybos ciklas „Kasdienybės paviršiai“ (2012). 
Rosanda šiemet baigė tapybos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete. Jos darbai išsiskiria tapybos technikų išmanymu ir minimaliomis, bet konstruktyviomis kompozicijomis bei taupiu spalvos naudojimu. „Kasdienybės paviršiuje“ Rosanda koncentravosi į itin siaurą temą – prieblandą vakarėjant. Nedidelio formato aliejinės tapybos darbuose fiksuojami du šviesos šaltiniai – dienos šviesą praleidžiantis langas ir veikiantis šviestuvas.
Menininkė susidomėjo prieblanda ir jos atvaizdu, nes, jos teigimu, tai metas, kai laikas sustoja. Natūrali ir dirbtinė šviesa lemia skirtingą darbų pobūdį, laiko organizavimą, žmogaus aktyvumą. Tad laikas, kai dienos šviesa jau gęsta, bet dar neišnyko taip, kad derėtų jungti lempas, tampa laiku, kai galima trumpam ištrūkti iš suorganizuoto, darbingo laiko tarsi į nenaudingumo plyšį. Kita vertus, natūralaus ir dirbtinio apšvietimo šaltinių vaizdavimą galima matyti kaip nuorodą į tapybos, kaip specifinio amato, refleksiją. Dėl skirtingų optinių savybių, tos pačios spalvos prie dienos apšvietimo mums atrodo kito atspalvio nei prie elektros apšvietimo. Todėl dienos šviesoje pradėtas tapybos darbas negali būti baigtas prie elektros šviesos. Tuo tarpu prieblandoje, trumpą laiko tarpą, kai saulė jau nusileido, bet dar yra šviesu (o tai yra šiaurietiška patirtis), spalvos yra pačios sodriausios, kokias mes jas paprastai galime matyti. Tad duoklė prieblandai yra duoklė tapybai.
 
 
 
Menininkai, pageidaujantys pateikti darbus peržiūrai kviečiami kreiptis į galeriją. Dėl susitikimo laiko suderinimo prašome kreiptis į galeriją VARTAI administraciją tel.: (+370) 5 2122 949 ar el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
 
Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.