Susitikimas su psichodelinio roko muzikologu Luku Devita

Pradžia: 2012-09-27 17:00
Pabaiga: 2012-09-27 18:00
Rinktinės g. 2
Vilnius

Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su psichodelinio roko muzikologu Luku Devita, neseniai parašiusiu knygą „Garso gėlės. Hipiškos muzikos ir laisvų meno studijų kaleidoskopas”. Lektorius papasakos apie ankstyvąją Amerikos ir Britanijos psichodelinio roko muziką, hipių sąjūdį, jų atspindžius tolesnėje kultūros raidoje – muzikoje, kituose menuose ir visuomenės gyvenime. L. Devitos pasakojimą papildys istorikas Kasparas Pocius. Susitikimas vyks Energetikos ir technikos muziejaus rūsio salėje.
Renginys Facebook'e

Knyga „Garso gėlės” nėra bandymas pateikti ankstyvojo roko istoriją ar sistemingą kroniką, o greičiau mėginimas savitai pažvelgti į roko muzikos kūrybingumą.

Juk tai, ką visuotinai galima išgyventi panirus į roko muziką ir išvien su ja ar kaip galima atrasti savo sielos atspindžius, mano manymu, svarbiau nei bandyti rekonstruoti jos raidą pasauliniu mastu ar kalbėti apie muziką tiesiogiai – būtent šitai kažkuriame lygmenyje tampa išvis neįmanoma, nes ji galiausiai turi būti klausoma, o ne apibūdinama.

Tačiau roko kūrybiškumo potencialas galėtų būti rimčiau pripažintas, bandant analizuoti bei tyrinėti šią muziką įvairiapusiškai, nesilaikant siaurų nuostatų, bet žvelgiant kaip į ilgaamžį meną, padariusį įtaką ištisoms kartoms, visiems planetos kontinentams, prisidėjusį prie barjerų griovimo tarp valstybių, prietarų demaskavimo tarp tautų, lygybės įkūnijimo tarp lyčių ir pagaliau muzikinės kūrybos privilegijas atėmusį iš siauros nomenklatūrinės „klasikos“ rankų.

Lukas Devita – straipsnių muzikos, kultūros ir filosofinėmis temomis autorius. Vienas pirmųjų paskelbė lietuviškų straipsnių apie pop menininką Andy Warholą (1997), pankų judėjimą Lietuvoje (1994), rašytojus Aldousą Huxley (1998), Williamą S. Burroughsą (1997), Jacką Kerouacą (1995), rašė apie ankstyvąją psichodelinio roko muziką, naująją bangą, roko dainų poetiką ir kt.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.