Aktorė Lilija Žadeikytė kviečia į skiautinių poezijos vakarą

Pradžia: 2012-10-08 18:00
Pabaiga: 2012-10-08 18:00
Teatro g. 8
Vilnius

„Skiautinių poezija. Poezijos skiautinys“ – tokiu žaismingu pavadinimu žiūrovus į savo kūrybos vakarą Lietuvos teatro sąjungoje kviečia aktorė, skaitovė, radijo teatro režisierė Lilija Žadeikytė.

Žiūrovai Liliją Žadeikytę prisimena iš Arūno Žebriūno režisuoto meninio filmo „Gražuolė“, kuriame aktorė vaidino mergaitės mamą, iš televizijos serialo „Giminės“, Klaipėdos dramos teatro, Vilniaus jaunimo teatro spektaklių, iš daugybės skaitovų vakarų, kuriuos aktorė ypač mėgo ir 1998 metais net tapo „Poezijos pavasario“ laureate. Tačiau nedaugelis teatro meno gerbėjų žino jos aistringą pomėgį, kurį pati aktorė vadina dvidešimt metų trunkančiu žaidimu – tai nuo mažiausios servetėlės iki plačiausio apkloto siuvami skiautiniai. Iš spalvotų audinio gabalėlių Lilija Žadeikytė sudėlioja pasakiškas istorijas, kuriose galima sutikti net Čarlio Čaplino (Charlie Chaplin) herojų. „Aktorės paprastai mezga, - juokiasi ji, - o aš įklimpau į skiautinius. Aktorė savo skiautinius yra pristačiusi beveik visuose pasaulio žemynuose. Ypatingai jos darbo skiautinius vertina prancūzai, ne kartą kvietę jų šalyje surengti parodą.

Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas R. Rimeikis džiaugiasi, kad unikali Lilijos Žadeikytės skiautinių paroda bus pristatyta ir aktorės kūrybos vakaro metu: „Pavasarį surengėme Šiaulių dramos teatro aktoriaus Juozo Bindoko fotografijos parodą, dabar savo pomėgiu su žiūrovais pasidalins ir Lilija. Scenos menininkai labai kūrybingos asmenybės, todėl žadame ir toliau visuomenę pažindinti su jų laisvalaikio pomėgiais. Raginame ir menininkus drąsiau įsitraukti į šį sumanymą“.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.