Claude‘o Millerio filmų retrospektyva

Pradžia: 2012-10-02 18:00
Pabaiga: 2012-10-30 19:40
Didžioji g. 1
Vilnius

Prancūzų institutas Lietuvoje (Didžioji g. 1) spalio mėnesį kviečia į režisieriaus Claude‘o Millerio (Klodo Milerio) filmų retrospektyvą.

Spalio 2 d., 18 val.
Geriausias būdas eiti / La meilleure façon de marcher
Rež. Claude Miller, 1976
1960 m. vasara. Markas ir Filipas vaikų vasaros stovykloje dirba vadovais. Jie labai skirtingi: Markas nori atrodyti labai vyriškas, Filipas santūrus ir nešnekus. Vieną sykį Markas pamato Filipą moteriškais rūbais ir įtaria, kad šis gėjus. Tarp vaikinų užsimezga dviprasmiškas ryšys, sadizmo ir garbinimo mišinys.

Spalio 9 d., 18 val.
Sulaikymas / Garde à vue
Rež. Claude Miller, 1980
Tirdamas dviejų mergaičių išžaginimą ir nužudymą, inspektorius Galjenas Naujųjų Metų išvakarėse apklausia notarą Žeromą Martinò. Yra keletas faktų, kurie verčia manyti, kad Martinò – ne liudininkas, o žudikas.

Spalio 16 d., 18 val.
Mirtinas pasivaikščiojimas / Mortelle Randonnée
Rež. Claude Miller, 1982
Tirdamas vieną bylą, inspektorius Bovuaras sutinka Katriną, nestabilios psichikos jauną moterį, kuri žudo turtingus vyrus ir pasisavina jų turtą. Užuot atidavęs į teisingumo rankas, Bovuaras nusprendžia ją saugoti ir tampa jos bendru.

Spalio 23 d., 18 val.
Mirtinas pasivaikščiojimas / La Classe de neige, 1998
Rež. Claude Miller, 1998
Slidininkų miestelyje sportuoja ir mokosi moksleiviai, tarp kurių yra Nikolià, rimtas ir jautrus vaikas, kankinamas skaudžių prisiminimų ir siaubingų vaizdinių. Jis pasakoja draugui Hodkanui baisias istorijas, drumsdamas šiam protą. Susirgųsi vaiką slaugo stovyklos vadovas Patrikas ir klasės auklėtoja panelė Grim.

Spalio 30 d., 18 val.
Mažoji Lili / La Petite Lili
Rež. Claude Miller, 2003
Žiujenas beprotiškai įsimylėjęs Lili, kuri trokšta tapti aktore.
Tuo tarpu Lili susižavi Žiuljeno uošviu Brisu, garsiu teatro režisieriumi, ir kartu su juo apsigyvena Paryžiuje. Po penkių metų, tapusi garsia aktore ir išsiskyrusi su Brisu, Lili atsitiktinai sužino, kad Žiuljenas kuria pirmą ilgo metro filmą, kuriame pasakos apie ją.

Filmai prancūzų kalba.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.