Monospektaklis jaunimui „Sudie, derintojau!“

Pradžia: 2012-10-15 18:00
Pabaiga: 2012-10-15 19:00
Teatro g. 8
Vilnius

Kūrybingo jaunimo organizacija „Laisvasis teatras“ pristato savo debiutinį darbą: jaunos aktorės Augustės Pociūtės monospektaklį „Sudie, derintojau!“.

Rusų dramaturgas Vadimas Levanovas savo kūryboje daug dėmesio skiria jauniausiesiems visuomenės nariams. Jis yra parašęs visą pjesių ciklą, kaip pats įvardino - „apie vaikus ir paauglius“. V. Levanovo herojai – jaunuoliai, maištaujantys, atstumtieji, nesugebantys, o kartais ir nenorintys susitaikyti su jiems primestomis suaugusiųjų gyvenimo taisyklėmis. Jie negali apsiginti, todėl yra labiausiai pažeidžiami.

Autorius teigia: „Statant šiuos tekstus, labai svarbus atlikėjų ir medžiagos autentiškumas“. Tai reiškia, kad į žiūrovus turi kreiptis jų bendraamžis, jiems suprantama kalba. Tik tai padės užmegzti dialogą su auditorija. Jauniesiems aktoriams „..nieko nereikia vaizduoti. Tai – beveik jų gyvenimas, jie jį pažįsta ir supranta... Svarbiausia – kuo mažiau „pervaidinimo“ ir „vaizdavimo“, daugiau – natūralumo ir tiesos“.

Spektaklio „Sudie, derintojau!“ herojė – turtingų tėvų duktė, pasakoja apie didžiausią savo, dar neilgo, gyvenimo nuotykį – meilę pianinų derintojui. Merginai dar sunku suprasti ir iki galo įvertinti tai, kas su ja atsitiko. Aišku tik, kad visi tie įvykiai negrįžtamai pakeitė jos ir su ja susijusių žmonių likimus. Šis vaidinimas – tai paauglės išpažintis, pasakojimas apie bundantį moteriškumą, pirmąją meilę, aistrą. Mergina negaili kritiškų pastabų vyresniajai kartai dėl jos silpnumo, veidmainiškumo, bet pati iš suaugusiųjų pasiima ne pačias geriausias savybes.

Šiuolaikinė Lolitos istorija pasakojama herojės lūpomis – nuoširdi, intymi ir tikra.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.