LUNI. Karolis Dambrauskas. Ukraina yra mūsų savotiškas „alter-ego“

Pradžia: 2012-10-11 20:00
Pabaiga: 2012-10-11 21:00
Pamėnkalnio g. 34
Vilnius

Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Karoliu Dambrausku. Lektorius papasakos apie beveik mėnesį trukusią kelionę po Ukrainą.

Kas yra Ukraina? Ir kodėl ji turėtų kažką reikšti mums – lietuviams? Tokie du klausimai turėtų lydėti šią paskaitą. Joje lektorius ketina pasidalinti įspūdžiais iš beveik mėnesio trukmės kelionės autostopu ir traukiniais po šią šalį. Kelionės metu Karolis aplankė keturis didžiuosius Ukrainos miestus: Lvovą, Kijevą, Charkovą, Odesą, ir vieną autonominį regioną – Krymą.

Kuo skiriasi visi šie miestai, kokie žmonės juose gyvena, kokios buvo jų nuomonės tam tikrais klausimais? Kodėl Kijevo Rusia yra Juodoji? Kas yra chacholai, kacapai ir ką reiškia hryvina? Ką dabar veikia buvęs ir esamas Ukrainos prezidentas? Kas yra putinizacija? Kuo Odesa primena JAV?

Ir kodėl, po galais, Ukraina? Kodėl ne Indija, kodėl ne Italija ar Norvegija? Todėl, kad Ukraina yra savotiškas mūsų „alter-ego“. Gintautas Mažeikis, kartą kalbėdamas, tiesa, ne apie Ukrainą, o apie Baltarusiją, pasakė: „Ilga bendra tapatybė yra pakankamas pagrindas manyti, kad tai, kas vyksta ne šiaip kaimyninėje šalyje, o šalyje – mūsų Alter-ego, kas atsitinka su gudų tapatybe, su jų istorine atmintimi, su jų kova dėl laisvės, nėra vis viena. Baltarusijos raida Lietuvai yra svarbiau nei bet kurios kitos valstybės plėtra: istoriniu, identiteto, kaimynystės, geopolitiniu, o ateityje ir ekonominiu, saugumo, kultūros ir kitais požiūriais. Baltarusija yra ne tas pat, kas yra kažkur ten, už jūrų marių, Egipte, o gal Afrikoje.“

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.