A. Štelmano paroda „Nekrofilija“

Pradžia: 2012-10-03 12:00
Pabaiga: 2012-10-23 18:00
J. Basanavičiaus g. 1
Vilnius

Alonas Štelmanas – savotiškas lietuvių tapybos enfant terrible. Dėl šio apibūdinimo stengtis jam nereikia. Tereikia tiesiog elgtis, kaip nori ir tapyti tai ką nori. Ir nemaža dalis žiūrovų liks nustebinta, o likusieji – šokiruoti.

Parodos pavadinimas „Nekrofilija“ šokiruoja. Tačiau, anot autoriaus, jo kūryboje atspindėta dabartinė Lietuvos socialinė ir ekonominė būsena, o paveiksluose naudojamomis tamsiomis spalvomis siekiama ne slėgti ir šiurpinti, bet gydyti sąmonę, mentalitetą, kultūrą. Net tuomet, kai tapybos darbuose vaiduojamos, pavyzdžiui, laidotuvės. Juk kiekvienas esame ką nors palaidojęs, kiekvienas turime minčių ir jausmų, kuriuos palaidoti norėtųsi. Todėl į klausimą, kas ir kodėl yra laidojamas, kiekvienas turi atsakyti asmeniškai.

Ryškios spalvos, primityvistinės, stilizuotos figūros, dažų gurvuoliai kuria dramatišką, gąsdinantį įspūdį. Tai tapyba, kuri nepripažįsta normų, konvencijų, kompromisų. Tapytoja Aušra Andziulytė apie Alono Štelmano kūrybą yra sakiusi: „Tai akivaizdžiai gabus koloristas: iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tėra viena kita dėmė, bet, atidžiau įsižiūrėjus, nesunku pamatyti, kaip viskas suderinta – spalva skamba. Kiek mačiau Alono parodų, pastebėjau, kad jis dirba prie tam tikrų serijų. Manau, tai logiška ir nuoseklu. Darbų tematikoje aiškus tautinis dramatizmas, darbuose taip pat vyrauja tam tikri dar nelabai įminti skaičių simboliai, taip pat nameliai, kastuvai, skėčiai ir kibirai – akivaizdžiai turintys savas prasmes, giluminį klodą, ne tik plastinę išraišką.“

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.