Darjos Lyzenko paskaita apie biseksualumą ir biseksualių žmonių patirtį Lietuvoje

Pradžia: 2012-10-25 18:30
Pabaiga: 2012-10-25 20:00
Muitinės g. 9
Kaunas

Siekdama išsiaiškinti, kaip formuojasi biseksuali socialinė tapatybė Lietuvoje, VDU sociologijos doktorantė D. Lyzenko 2011 m. balandžio-gegužės mėn. atliko 11 interviu su biseksualiais vyrais ir moterimis, gyvenančiais Lietuvoje.

Atlikus tyrimą tapo akivaizdu, kad vienareikšmiškai perteikti biseksualių asmenų santykį su socialine tikrove yra sudėtinga. Viena vertus, biseksualios socialinės tapatybės formavimasis Lietuvoje vyksta vangiai, susiduriama su daugybe kliūčių, kurių pagrindinės yra monoseksizmas, visuomenės nesupratimas apie šį reiškinį ir monogamijos problema. Kita vertus, biseksualams Lietuvoje „gyventi lengviau“ negu homoseksualios orientacijos asmenims. To esminė priežastis – galimybė kaitalioti tapatybes ir dažniausiai sakyti „tik pusę tiesos“.

Šios paskaitos-diskusijos metu iš arčiau pažvelgsime į tai, kas gi yra biseksualai, kaip jie save suvokia, koks yra jų santykis su homoseksualų bendruomene bei LGBT judėjimu, kiek ir kodėl jie yra linkę atsiverti kitiems, su kokiomis unikaliomis problemomis susiduria ir kt. Taip pat plačiau pakalbėsime apie monoseksizmo ir bifobijos reiškinius.

Prieš diskusiją rekomenduojame pasiskaityti tyrimo rezultatus nagrinėjantį staripsnį. Jį rasite čia: http://culturesociety.vdu.lt/wp-content/uploads/2011/12/2DARJA1.pdf

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.