Susitikimu su režisieriumi Jonu Jurašu: kūrėjas kitame žemyne

Pradžia: 2012-10-25 18:00
Pabaiga: 2012-10-25 20:00
Šiltadaržio g. 6
Vilnius

Naująjį sezoną Menų spaustuvės Infotekos klubas „Prie arbatos“ pradeda jau šį ketvirtadienį susitikimu su režisieriumi Jonu Jurašu, kuris grįžo į Kauno valstybinį dramos teatrą ir Didžiojoje scenoje pristatė premjerą – Antano Škėmos „Baltą drobulę“. Naujuoju savo darbu režisierius paskatino atsigręžti pirmiausia į save – į patį kūrėją ir jo prigimtį.

„Nėra tragedijų šituose metuose. Užsilikusiuose New Yorko teatruose rodomos pjesės ir komedijos. (...) Esu lietuvis kaukas iš Johann Strausso operetės. Imkiet mane ir numarinkiet, ir tatai marindami permanykiet“, – Antano Škėmos romane beria mintis Antanas Garšva. „Ar galima, negrįžtamai uždarius namų duris, kitam krašte pradėti visiškai naują gyvenimą – nusimesti nuo pečių patirtį, kaip sunkią ir nebereikalingą kuprinę. Mes įstrigom dvilypiam gyvenime“, – rašė knygoje „Po Dvynių ženklu“ Aušra Marija J. Sluckaitė. Romanas apie Antaną Garšvą sukurtas 1954 m. Jurašai iš Lietuvos išvyko po 20 metų, 1974 m.

Koks likimas laukia menininko, kuris susijęs su savo kuriamu menu per tradicijas, kalbą, raišką, svetimoje šalyje? Ar jis rūpi kitam pasauliui? Kaip prievarta apleidus savo miestą atsirasti Niujorke ir jo teatruose sukurti tragedijas? Ar tai įmanoma?

Kviečiame rudens vakarą, begeriant arbatą, pasikalbėti apie tai su režisieriumi Jonu Jurašu ir jo naujausių kūrinių bendraautore rašytoja Aušra Marija Sluckaite- Jurašiene. Vakarą ves teatro kritikai Rūta Oginskaitė ir Vaidas Jauniškis.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.