LUX kino dienos. Filmas "Tabu"

Pradžia: 2012-11-07 18:30
Pabaiga: 2012-11-07 20:00
Šv. Ignoto g. 4/3
Vilnius

LUX kino dienų metu bus parodyti trys filmai, nominuoti Europos Parlamento LUX kino apdovanojimui: „Tai tik vėjas“ („Csak a szél“, rež. Bence Fliegauf, Vengrija, Vokietija, Prancūzija), „Shun Li ir Poetas“ („Io sono Li“, rež. Andrea Segre, Italija, Prancūzija) ir „Tabu“ (rež. Miguel Gomes, Portugalija, Vokietija, Prancūzija, Brazilija).

Parama Europos kinematografijai, kultūrų dialogas ir vieši debatai apie europines vertybes – tai pagrindiniai Europos Parlamento įsteigto LUX kino apdovanojimo tikslai. Kino specialistų komisija iš dešimties filmų sąrašo atrinko tris finalininkus. Nugalėtoją, kuris bus paskelbtas lapkritį, balsuodami išrenka europarlamentarai. 2012 m. laureatui bus skirta Europos Parlamento parama, kurios lėšomis filmas bus subtitruotas visomis oficialiomis ES kalbomis ir pritaikytas regos bei klausos sutrikimų turintiems žiūrovams.

„Tabu“ (rež. Miguel Gomes, Portugalija, Vokietija, Prancūzija, Brazilija, 2012, 110 min)

Filmo centre – tame pačiame Lisabonos daugiabučio aukšte gyvenančių trijų moterų gyvenimai. Aurora (Laura Soveral) – temperamentinga ir ekscentriška pagyvenusi moteris, turimus pinigus nuolat pralošianti kazino, kenčianti šalutinį antidepresantų poveikį ir įtarianti, kad jos tarnaitė Santa (Isabel Cardoso) naudoja prieš ją vudu burtus. Jų kaimynė Pilar (Teresa Madruga) savo pirmuosius pensijos metus leidžia siekdama pagerinti pasaulį, ištaisyti svetimų žmonių kaltes ir yra nepaprastai atsidavusi visuomeninei veiklai. Aurorai mirus, Santa ir Pilar sužino kai ką iš senosios damos praeities – meilės ir nusikaltimo istoriją, vykusią Afrikoje, Tabu kalno papėdėje.

Filmas „Tabu“, sukurtas šiuolaikinės Portugalijos kino žvaigždės Miguelio Gomeso, – tai lyriška ir metaforiška drama apie kolonializmo laikus, išsiskirianti drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles. Ši už meninį novatoriškumą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje apdovanota juosta – ypatinga vaizdinė ir kinematografinė patirtis.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.