ROMUALDO BALINSKO TAPYBOS PARODA ATSIRADIMAI

Pradžia: 2012-10-30 12:00
Pabaiga: 2012-11-27 18:00
J. Basanavičiaus g. 1
Vilnius

„Tai, kas mane ištinka, yra kreipinys, kuriuo kreipiamasi į mane“
Martin Buber

Atsiradimai yra tai, kas mus ištinka ir atsakas į tai. Potyrio ar minties prasme. Taip teigia tapytojas Romualdas Balinskas: „Kūriniuose galima rasti autobiografinių motyvų, ištraukų iš dienoraščio, filosofinių, istorinių pamąstymų, religinių patirčių. Stengiuosi būti atviras mane ištinkantiems kreipiniams, noriu, kad mano paveikslai atsirastų iš santykio kaip atsakas. Paveikslas taip pat kreipinys, kviečiantis į dialogą su žiūrovu“. Taigi, drobėse užfiksuoti atsiradimai, tai, ką autorius patyrė, suprato, įžvelgė.

Galerijoje „Meno niša“ atidaroma Romualdo Balinsko tapybos kūrinių paroda „Atsiradimai“. Autorius – viduriniosios kartos menininkas, ekspresionistinės tapybos atstovas. Tai jau 20–oji personalinė jo paroda, kurioje eksponuojami nedidelio formato, ekspresyvia tapysena, vienu įkvėpimu sukurti kūriniai.
Retai personalines parodas Vilniuje rengiantis menininkas galerijoje „Meno niša“ pristato niekur nerodytus pastaraisiais metais sukurtus kūrinius iš ciklo „Klausimai – klausymai“. (Kiti šio ciklo kūriniai bus eksponuojami šių metų gruodžio mėnesį).

Drobėse vyrauja baltos, pilkšvos, gelsvos, rausvos spalvos. Dažniausiai juose veikia tik vienas personažas: galbūt žmogus, bet belytis, beveidis, beasmenis. Visuose kūriniuose slepiasi istorija, tačiau ji nereikalauja būti atskleista. Kadangi beasmenis žmogus gali būti kiekvienas iš mūsų, o istorija gali būti mūsų istorija. Juk tikriausiai kiekvienas prisimename momentą, kai buvome ištikti; tai ir buvo atsiradimas.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.