Paroda „Įsikūrę prie Nemuno“

Pradžia: 2012-11-15 08:30
Pabaiga: 2012-12-17 19:00
Radastų g 2
Kaunas

Kaip seniau atrodė šalia Nemuno įsikūrę miestai ir miesteliai, nuo seno galintys didžiuotis savo garbinga praeitimi bei vaizdingu kraštovaizdžiu? Kokia jų kultūrinė ir ekonominė reikšmė Lietuvos istorijoje? Į pastarąjį klausimą gali atsakyti miestelius tyrinėję istorikai, archeologai, kultūrologai, o štai sužinoti, kaip seniau atrodė viena ar kita vietovė, padeda tik senoji ikonografija.

Kauno apskrities viešoji biblioteka, projekto „Įsikūrę prie Nemuno“ sumanytoja ir rengėja, siekia įtaigiai ir patraukliai pristatyti plačią panemunės regiono istorinio, kraštovaizdžio ir urbanistinio paveldo panoramą, pasitelkdama iki 1945 m. leistus atvirukus, fotografijas, senąsias graviūras. Paroda supažindina su 25 mūsų valstybingumo ir kultūros istorijai svarbiais, dabartinėse Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos teritorijose įsikūrusiais panemunės miestais ir miesteliais.

Šalia ikonografinės medžiagos pristatoma trumpa kiekvienos gyvenvietės istorija, herbas, prisimenami ten gyvenę žymūs žmonės. Eksponuojama daugiau kaip 300 nuotraukų ir atvirukų, geriausiai iliustruojančių gyvenviečių savastį, miestelėnų kasdienybę, šventes, svarbius įvykius, urbanistinį ir gamtinį paveldą.

Parodą verta pamatyti besidomintiems gimtojo krašto istorija ir visiems, kuriuos žavi senoji fotografija, užburianti romantišku paslaptingumu, leidžianti pajusti laiko slinkties pėdsakus.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.