Bendra paroda Janusz Korczak "Reformer of the World" ir Małgorzata Chmielowska "Pasaulis pieštas spalvomis

Pradžia: 2012-11-10 20:00
Pabaiga: 2012-12-01 22:00
Mėsinių g. 3A
Vilnius

Janušas Korčakas (Janusz Korczak, tikrasis vardas Henryk Goldszmit) dar žinomas kaip Senasis daktaras (Stary Doktor) arba Ponas daktaras (Pan doktor, kartais rašoma kartu), gimęs 1878 ar 1879 m. liepos 22 d. Varšuvoje, žuvęs 1942 m. rugpjūčio 5 ar 6 d. Treblinkos vokiečių koncentracijos stovykloje – gydytojas, pedagogas, rašytojas, publicistas, visuomenės veikėjas, Lenkijos kariuomenės karininkas.

Pedagogas novatorius, publikacijų apie ugdymo teoriją ir praktiką autorius. Pirmeivis, ėmęsis veiksmų ginti vaikų teisėms ir įgyventi visiškam vaikų lygiateisiškumui. Dirbdamas vaikų prieglaudos direktoriumi, be kita ko, įkūrė vaikų draugiškąjį teismą, kuriame vaikai patys sprendė savo pateiktas bylas ir į kurį taip pat galėjo patraukti savo auklėtojus. „Nuostabus žmogus turėjo drąsos pasitikėti vaikais ir jaunuoliais, su kuriais dirbo, net atiduoti į jų rankas drausmės dalykus ir patikėti jų sukurtiems vienetams sunkiausias užduotis, susijusias su labai didele atsakomybe.“ – taip apie Korčaką pasakė žinomas šveicarų psichologas Jeanas Piagetas, apsilankęs „Našlaičių namuose“, kuriuos įkūrė ir kuriems vadovavo J. Korčakas.

Malgorzata Chmielowska Varšuvos universiteto žurnalistikos ir politinių mokslų fakulteto absolventė. Nuo vaikystės jos didžiulė pasija ir meilė buvo ir yra tapyba, kaip ji pati tvirtina – kurti „kažką iš nieko“, spalvų kompozicija ir mus supančios tikrovės fiksavimas. „ ...Tai kažkas nepaprasto – atsistoti prieš tuščią drobę, kažką pastebėti ir sukurti. Tai magija, tai džiaugsmas, tai didžiulė satisfakcija...“. Žinių šioje sferoje sėmėsi Varšuvos meno licėjuje, taip pat daugybėje žinomų lenkų tapytojų dirbtuvėse.

Ji piešia pagrindine aliejine technika, o jos mylimiausios temos – natiurmortai, arkliai, gėlės, peizažai bei veidai. Tuo pačiu ji lieka ištikima žydų tematikai, kuriai ją dažnai inspiruoja senos nuotraukos. Temos ir motyvai, kuriuos dažniausiai pasirenka – tai žanrinės scenos, portretai.

Jos paveikslai kelia didelį susidomėjimą, jie yra daugybėje privačių kolekcijų Lenkijoje ir užsienyje, tame tarpe Austrijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Kanadoje, Izraelyje, Lietuvoje ir kitur.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.