Laisvasis universitetas kviečia žiūrėti ir aptarti kultinę švedų režisieriaus Roy‘aus Andersono juostą „Dainos iš antro aukšto“

Pradžia: 2012-11-14 18:00
Pabaiga: 2012-11-14 20:00
Totorių g. 18
Vilnius

2000-aisiais „Auksinei palmės šakelei“ Kanų kino festivalyje nominuotas R. Anderssono filmas – tai stilingas siurrealistinis pasakojimas apie šiuolaikinio gyvenimo absurdą.

Vieną vakarą Stokholme ima dėtis keisti, tarpusavyje nesusiję dalykai. Senyvo amžiaus klerkas ima raudoti koridoriuje, įsikibęs į viršininko, kuris jį ką tik atleido, kojas. Suodžiais išsitepęs baldų parduotuvės savininkas vežasi į portfelį subertus pelenus – tai, kas liko iš jo įmonės, kurią pats ir supleškino. Fokusininkas padaro lemtingą klaidą scenoje iš tikrųjų perpjaudamas savanorį iš publikos. Verslininkai vaikšto gatvėmis ir plaka save iki kraujo lyg religiniai fanatikai.

Žmonės sprunka iš miesto, todėl gatvėse nusidriekę nesibaigiantys automobilių kamščiai. Vyriausybės nariai, negalintys išspręsti brangstančios darbo jėgos problemos, spokso į krištolinį rutulį ir žmonių gerovės vardan galiausiai nusprendžia paaukoti mažą mergaitę...

Atrodo, tuoj prasidės pasaulio pabaiga, tačiau ji taip ir neprasideda. Liūdnai absurdiškos ir groteskiškos situacijos, į japonų teatro kaukes panašūs pabalinti neprofesionalių aktorių veidai, nenatūraliai ištęsti statiškos kameros kadrai – visa tai kuria karikatūrišką kažkur skubėjusios ir staiga užstrigusios Vakarų civilizacijos vaizdą.

Filmo režisierius neslepia kairiųjų savo pažiūrų. „Šiuo filmu norėjau parodyti, kad kapitalistinė sistema jau išsisėmė. Ji nebeturi jokios perspektyvos. Viskas paskendo štampuose ir rutinoje. Žmonės atrodo lyg stabo ištikti. Tai ir yra šiuolaikinio pasaulio absurdas“, – sako R. Anderssonas.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.