Laisvasis universitetas kviečia laisvam pokalbiui apie (dar vieną?) pasaulio pabaigą.Lukas Devita

Pradžia: 2012-11-22 17:00
Pabaiga: 2012-11-22 17:00
Rinktinės g. 2
Vilnius

Visuotinai pagarsėjęs, bet kontroversiškai vertinamas majų kalendorius pranašauja pasaulio pabaigą. Kalbant santūriau, Mezoamerikos kalendorius nurodo keleto tarpusavyje susietų ciklų baigtį ir įžangą į naujus laikus – vadinamosios Šeštosios Saulės erą, kuri, kaip teigiama, prasidės 2012 m. gruodžio 21 d.

Jei kalendorius pranašautų dabartinio laikmečio permainymą ir esamos kultūros demontažą – tai įvyktų tikriausiai (ar pagaliau) kaip tik tinkamu metu. Be to, apokalipsė etimologiškai reiškia ne aklą pražūtį, bet atidengimą, tiesos atskleidimą, esamos tikrovės demaskavimą.

Juk naivu būtų tikėtis, kad pasaulis, kokiame dabar gyvename, egzistuotų nepakitęs dar bent 50 metų. Net ir konservatyviausios mokslininkų bendruomenės atkreipia dėmesį į daugybę objektyvių gamtos faktorių, keliančių grėsmę jau dabar. Žemės planeta akivaizdžiai pasitinka drastišką klimato kaitą (pvz., Arkties ledynai gali visiškai ištirpti jau apie 2016 m.), įvairiais lygmenimis pasireiškia Saulės įtaka (apie tai bus rodomas pusės valandos dokumentinis filmas).

Pasaulio valdžios elitas ne tik kontroliuoja žinias apie dabartį bei pavojus iš kosmoso, bet ir daro viską, kad senosios žmonijos istorijos paslaptys nebūtų deramai tyrinėjamos: bet kokie duomenys apie vadovėliuose neminimas egzistavusias (ir žlugusias) išsivysčiusias civilizacijas laikomi nemoksliškais. Suprantama, kad tai atitinka puikiai žinomą ir tiksliai datuojamą žmonijos kilmės bei evoliucijos liniją – vienintelę teisingą istoriją, kurią visad lydi vakariečio happy end. Kita vertus, tikrą ar menamą globalaus pavojaus signalą apsukri valdžia stengiasi panaudoti kurdama „valdomą paniką”, kuri būtina, kad būtų galima įvesti ypatingąją padėtį ar diktatūrą.

Nors faktai, liudijantys, kad materiali Vakarų kultūra gali staiga subyrėti, šiandieninei civilizuoto piliečio mąstysenai atrodo sunkiai suvokiami, bet požymių, kad žmogus gali suvokti giliau ar net permainyti tikrovę, yra nemažai. 2012 m. rugsėjo 26 d. Generalinėje Jungtinių Tautų Asamblėjoje Bolivijos prezidentas Evo Moralesas pasakė:

„Pagal majų kalendorių [2012 m.] gruodžio 21 d. žymi „nulinį laiką” ir naujo laiko pradžią. Tai Machos pabaiga ir Pachos pradžia. Savanaudiškumo pabaiga ir brolijos pradžia, individualizmo pabaiga ir kolektyvizmo pradžia. Mokslininkai žino, kad ši data žymi antropocentrinio gyvenimo pabaigą ir biocentrinio gyvenimo pradžią. Tai neapykantos pabaiga ir meilės pradžia. Melo pabaiga ir tiesos pradžia. Tai liūdesio pabaiga ir džiaugsmo pradžia. Susiskaldymo pabaiga ir vienybės pradžia. Tai – tema vystymuisi.”

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.