Ekspozicija „Malina“

Pradžia: 2012-09-01 12:00
Pabaiga: 2012-12-31 18:00
Mėsinių g. 3A/5
Vilnius

Žydų kultūros ir informacijos centre, buvusioje Vilniaus žydų geto teritorijoje, veikia unikali ekspozicija „Malina“.

Žodis „malina“ gali būti aiškinamas taip: pirma, - tai hebrajiško žodžio „malion“ – „viešbutis“ reikšmė. Lietuvoje šis žodis priskirimas žargonizmams. Getuose – tai slėptuvės, kuriose žydai bandė išgelbėti savo ir artimųjų gyvybes.

„Kadaise „malinose“ slapstydavosi vagys. Nacių okupacijos metais žodis „malina“ mieste pradėjo skambėti vis dažniau. Malinas įrenginėjo naktimis, jos kūrėsi rūsiuose, po šiukšlių dėžėmis - visur, kur tik leido žmogaus fantazija. Iš pradžių „malinos“ gete buvo gan primityvios - rūsiuose, tamsiuose kambarėliuose, palėpėse ir panašiose vietose. „Malinos“ buvo prabangios ir skurdžios, didelės ir mažos, skirtos vienai šeimai, o kartais net šimtams žmonių. Paskutinėmis geto dienomis slėptuvių įrengimo menas pasiekė didžiausių aukštumų. Išaugo visas požeminis miestas.“

„Malinose“ dažnai vykdavo baisių tragedijų. Žmonės ten neretai mirdavo iš bado ar dėl tyro oro stokos. Naikinant getą dešimtys „malinų“ su gyvais žmonėmis buvo palaidotos po susprogdintų namų griuvėsiais. (Abraomas Suckeveris „Iš Vilniaus geto“)

Ši unikali ekspozicija - tai būdas parodyti II pasaulinio karo baisumus ir išgyvenimo pastangas. Tad nepraleiskite progos apsilankyti pas mus.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.