Naujosios kairės auditorija – vieša diskusija su prof. TERRY EAGLETON

Pradžia: 2012-11-30 18:15
Pabaiga: 2012-11-30 19:15
Šv. Ignoto g. 4/3
Vilnius

NK 95 kviečia į Naujosios kairės auditoriją – viešą diskusiją su pasaulinio garso akademine žvaigžde prof. TERRY EAGLETON!
ANTRASIS ATĖJIMAS

Prof. Terry Eagleton, garsus britų literatūros kritikas, literatūrologas bei socialinis teoretikas, periodiškai rašantis komentarus didžiausiame Britanijos dienraštyje The Guardian, atvyksta į Lietuvą!

Diskusija vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą pageidaujantiems.

Pranešėjas Terry Eagleton su mumis dalinsis mintimis apie Naująją kairę, Karlo Marxo minties reikšmę nūdienos politikai, meno ir politikos santykius bei didžiausias politines grėsmes šiandien.Terry Eagleton yra laikomas visų laikų įtakingiausiu literatūros, meno teoretiku bei kritiku, per pastaruosius trisdešimt metų parašęs daugiau nei trisdešimt įtakingų knygų. Šiuo metu jis yra Lankasterio universiteto Anglakalbių literatūros ir kūrybos (English and Creative Writing) katedros vedėjas.

2011 metais išleistoje knygoje Kodėl Marxas buvo teisus prof. Terry Eagletonas parodo, jog tokie teiginiai kaip „Marxas seniai nebėra aktualus nūdienos visuomenei“, „socializmas yra nesuderinamas su laisve“, „marksizmas suponuoja mechanistinę (arba deterministinę) istorijos sampratą“, „Marxo siūloma alternatyva yra nepasiekiama utopija“, „bandymai įgyvendinti tokią utopiją buvo ir bus lydimi kruvino teroro ir totalitarinių režimų sukūrimu“, „socializmo utopija yra grįsta naiviai optimistine žmogiškos prigimties interpretacija“, „visi pastarųjų 40-ties metų progresyviausi socialiniai judėjimai – feminizmas, žaliųjų, LGBT, gyvūnų teisių, antiglobalistų – gimė ir vystėsi nepriklausomai nuo marksizmo“ neatlaiko kritikos.

Renginį moderuos prof. ANDRIUS BIELSKIS.

Vietų skaičius ribotas. Likus 1 val. iki renginio pradžios kasoje reikės pasiimti nemokamą bilietą.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.