„Dokumentinio kazachų kino dienų atidarymas“

Pradžia: 2012-11-27 18:00
Pabaiga: 2012-11-27 19:06
A. Goštauto g. 2/15
Vilnius


„Dangaus ilgesys“ (dokumentika, studija „Gafu“, 2006, orig. k., liet. subt., 23 min.)
Kazachstanas – tai šalis, kurioje gyvena įvairių religinių įsitikinimų žmonės. Taikaus daugelio tikėjimų ir tautų sambūvio patirtis šioje šalyje yra unikali. Kad ir kiek tarpusavyje ginčytųsi religiniai veikėjai, siekiant nesuvaržyti šalies piliečių teisės į tikėjimo laisvę, ir Kazachstano stepėse, ir jo sostinėje Astanoje statomos mečetės ir cerkvės, bažnyčios ir sinagogos. (N-13)

„Nuožmus Alžyro šaltis“ (dokumentika, KR Prezidento TRK, 2007, orig. k., liet. subt., 21 min.)
Akmolinsko lageris tėvynės išdavikų žmonoms (rus. Алмолинский лагерь жён изменников родины, sutrumpintai АЛЖИР) – tai lageris, kuriame buvo kalinamos vadinamųjų „liaudies priešų“ motinos, žmonos, seserys, dukros. Per 18 tūkst. moterų, nuteistų ypatingojo NKVD posėdžio nutarimu. Tarp jų – žinomų valstybės veikėjų, rašytojų, mokslininkų, diplomatų žmonos ir giminaitės. ALŽYRO antkapiai ir kryžiai – nebylūs XX a. žmogiškosios tragedijos liudininkai. Tai buvo prieš 70 metų, tolimais 1937-aisiais. (N-13)

„Pralenkiant laiką“ (dokumentika, KR Prezidento TRK, 2006, orig. k., liet. subt., 22 min.)
Astana – įstabių, laiką pralenkiančių metamorfozių miestas. Sostinė, į kurią lygiuojasi kiti Kazachstano miestai. Astana – nepriklausomybės ir naujosios Kazachstano istorijos simbolis. Čia pildosi pačios netikėčiausios svajonės.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.