Soutine dienos 2012

Pradžia: 2012-08-21 11:00
Pabaiga: 2012-09-10 19:00
Vokiečių g. 4/2
Vilnius

Projektas „Soutine dienos“ pradėtas rengti, siekiant pagerbti didį litvakų kilmės tapytoją Chaimą Soutine. XX amžiaus pradžioje Chaimas Soutine trejus metus studijavo tapybą Vilniuje, čia vyko vėliau Prancūzijoje išgarsėjusio menininko galutinis apsisprendimas tapti dailininku. Soutine pavardė sutinkama kiekvienoje meno enciklopedijoje šalia P. Picasso, M. Shagallo, A. Modigliani... Chaimas Soutine – europietiško universalumo įsikūnijimas, tapęs kultūrinio bendrumo simboliu.

Po Chaimo Soutine vėliava vykstantis pleneras ne tik padeda įsigilinti į šio dailininko kūrybą, bet ir atveria plačią kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvą. Šiais metais plenere dalyvauja dailininkai iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos: Silvija Drebickaitė, Jolanta Snežko, Jūratė Kazakevičiūtė, Aleksandras Vozbinas, Piotr Dondajewski ir Olga Kuznecova.

Projektas „Soutine dienos“ apima ne tik dailininkų plenerus, bet ir mokslines konferencijas, diskusijas viešoje erdvėje. Po-pleneriniai dailininkų darbai eksponuojami Lietuvos dailininkų sąjungos parodų salėje.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.