Aleksandros Jacovskytės paroda "Vilniaus veidai"

Pradžia: 2012-09-06 12:00
Pabaiga: 2012-09-29 18:00
Maironio g. 3
Vilnius

Aleksandra Jacovskytė – žinoma teatro dailininkė. Yra sukūrusi scenografiją ir kostiumus daugybei teatro spektaklių, operų ir baletų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Ši menininkė nuo studijų laikų fotografuoja draugus, kolegas, pažįstamus ar žinomus žmones parodų atidarymuose, įvairiuose interjeruose ir Vilniaus senamiestyje, kuris daugeliu atvejų jau nebėra toks, koks buvo tada, prieš daug metų. Menininkė turi sukaupusi ilgo laikotarpio – nuo 1963 iki 1993 metų – žymių Lietuvos kultūros veikėjų portretus. Tai: Rimtautas Gibavičius, Vytautas Kalinauskas, Audrius Puipa, Mečislovas Bulaka, Antanas Mončys, Algimantas Švėgžda ir daugelis kitų.

Bėgant laikui šios fotografijos tapo aukso fondu – daugelio fotografuotųjų žmonių jau neliko. Nuotraukose išliko Vilniaus atmosfera, atpažįstamų veidų šypsenos ir rimtis, išnykusios miesto vietos ir primiršti architektūros fragmentai.

Labai vertinga, kad kiekviena fotografija, joje užfiksuoti žmonės ir sustabdytos bendravimo akimirkos yra detaliai aprašytos. Nelieka vietos interpretacijoms ar spėlionėms – viskas konkretu ir užfiksuota: veidai, faktai, datos. Visos A. Jacovskytės fotografijos atspausdintos iš senų 1963–1993 metų negatyvų.

Projekte „Vilniaus veidai“ pristatoma dvidešimt A3 formato fotografijų, kuriose portretuojamieji yra Vilniaus miesto eksterjere. Kita dalis darbų eksponuojama autentiško formato ir yra originalūs autorės atspaudai. Šiuo atveju atsiranda ir interjero detalės. Tokių fotografijų parengta 100. Darbų metrikos ir aprašymai atlikti pačios autorės ir yra autentiškas ekspozicijos papildymas. Kiekvienu atskiru atveju fotografijų kiekis ir išdėstymas gali būti varijuojams atsižvelgiant į ekspozicinę erdvę. Toks mobilumas suteikia galimybę projektą pristatyti pačiose įvairiausiose parodinėse vietose.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.