Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
Vytenio Sinkevičiaus piešinių ir fotografijų paroda „Būsenos“

Pasak menininko V. Sinkevičiaus, parodos idėja kilo iš asmeninių gyvenimo prasmės ieškojimų, įvairių meditatyvinių praktikų ir veiklos, kuria dabar užsiima - kinų vaizdinių medicina, astrologinės konsultacijos, kinų cigun meditatyvinių praktikų vedimas, sąmoningumo ugdymo seminarai. Piešinių ciklas sukurtas jau senokai. Jis apima tam tikrus menininko gyvenimo etapus. Parodoje bus eksponuojamos ir kelios nuotraukos, kurios simbolizuoja kertinius jo gyvenimo etapus iki šių dienų. Todėl ir parodos pavadinimas „Būsenos“, signalizuojantis kaitą. „Remiantis Rytų išmintimi (vedomis) žmogaus būsenos (pvz., pyktis, baimė) yra kaip drabužiai, kuriuos jis vilki. Viskas priklauso nuo žmogaus pasirinkimo - kokias būsenas jis renkasi pats. Žmogui, kuris neužsiima meditatyvinėmis praktikomis, sunku išlaikyti pozityvias būsenas, jį dažnai pasiglemžia negatyvios emocijos. Medikai senai nustatė psichosomatinį ryšį tarp negatyvių būsenų ir žmogaus sveikatos būklės. Mes turime dėti pastangas, kad išlaikytume savyje ir aplinkoje kuo daugiau pozityvių būsenų“, - teigia parodos autorius V. Sinkevičius.

Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius

Nuo: 2017-08-22 17:00

Iki: 2017-09-30 16:00


Saulės Jurkynienės kūrybos darbų paroda „Akimirkos”

  Kviečiame susipažinti su Saulės Jurkynienės autorine paroda „Akimirkos"€. Parodos autorė puikiai suderina pedagoginį darbą su savo kūrybiniais ieškojimais. Laisvu laiku dalyvauja parodose, kuria naujus kūrybinius darbus, kompozicijas iš odos, lieja akvareles ir kuria keramikos darbus.  

Lietuvos technikos biblioteka

Nuo: 2017-08-03 10:00

Iki: 2017-08-31 18:00


Personalinė Marijos Griniuk paroda „The Unbody/Nekūnas“

Lietuvoje, Danijoje ir Švedijoje gyvenanti ir kurianti menininkė pristatys iš 1970 – 1991 m. mokyklinių  uniformų bei dirbtinių medžiagų sukurta tekstilės objektą, kuris yra tęstinio projekto  „The Unbody/Nekūnas“ dalis.   „Ryšio tarp Nekūno ir Kūno vertinimas Laiko, Atminties ir Konstrukcijos kontekste formuoja sudėtingą argumentą, pasak kurio šių dažnai atvirkščių santykių pasekmės formuoja kelią Nekūno konceptui. Nekūno Laisvė yra susieta su Kūno Belaisve. Kūnas yra sukonstruota gebėjimų ir apribojimų sistema. Nekūno neatskiriamumas nuo Kūno yra jo ribotumas. Jei atlikimas yra tiesiogiai susietas su Kūno ištverme, Nekūno veiksmai yra tiesiogiai susieti su Kūno buvimu“, – teigia parodos autorė.   Menininkė Marija Griniuk (www.griniuk.nu) savo kūryboje jungia skirtingas išraiškos priemones – tapybą, video, animaciją, instaliaciją, performansą, kuriomis kalba apie alternatyvias visuomenes, post-apokaliptines vizijas, visuomenės ir individo vietą kritinėse situacijose.

Kauno pilis

Nuo: 2017-08-11 16:00

Iki: 2017-08-25 18:00


Vinilinių plokštelių paroda – 33 apsisukimų per minutę greičiu „Kaip lapė vilką apgavo“

Paroda skirta lietuviškai įgarsintoms pasakoms vinilinėse garso plokštelėse. Parodoje pristatomos 65 vinilinės garso plokštelės, priklausančios Alytaus kraštotyros muziejaus Vaizdo ir garso rinkiniui. Parodoje pristatomos plokštelės su meniškai iliustruotais jų įdėklais, kuriuos kūrė žinomi to meto Lietuvos dailininkai. Parodoje bus galima ne tik apžiūrėti vinilines plokšteles, bet ir pasiklausyti įgarsintų pasakų bei leidėjų atsiminimų. Skubėkite apsilankyti!

Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius

Nuo: 2017-08-03 17:00

Iki: 2017-08-30 18:00


Piliakalniams skirta paroda „MŪSŲ PROTĖVIŲ DVASIA“

Paroda skirta plačiau supažindinti su piliakalniais, esančiais Alytaus rajone ir mieste, atkreipti dėmesį į jų kultūrinį unikalumą, priminti piliakalnių priežiūros, išsaugojimo bei informacijos apie juos sklaidos būtinybę. Parodą sudaro trys dalys: pristatoma informacinė medžiaga, 28-ių Alytaus rajono piliakalnių nuotraukos, 6 piliakalnių maketai. Pirmojoje dalyje glaustai apžvelgiama piliakalnių raida, jų šiandieninė būklė, archeologiniai kasinėjimai bei išlikusi žodinė informacija. Antrojoje dalyje pateikiamos piliakalnių fotografijos: viena didelė piliakalnio nuotrauka, kelios mažos nuotraukos su piliakalnių vaizdu iš įvairių pusių, t. p. senesnių laikų piliakalnių atvaizdu, žemėlapis, nurodantis maršrutą nuo Alytaus iki konkretaus piliakalnio, pateikta papildomai legenda arba archeologiniai radiniai, susiję su tuo piliakalniu, nurodoma seniūnija, kurioje tas piliakalnis yra ir jo amžius. Trečia dalis – tai piliakalnių maketai, skirti papildyti šių gynybinių įtvirtinimų formavimosi suvokimą. Maketai nėra tikslios piliakalnių kopijos, tai parodos rengėjų interpretacija, kaip jie galėjo atrodyti tuomet kai buvo naudojami.   Parodą parengė Alytaus kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė, muziejininkas Artūras Balčiūnas, dailininkė Gintarė Markevičienė.

Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejus

Nuo: 2017-08-03 10:30

Iki: 2017-08-30 17:00


Puslapis 1 iš 3

 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.